A műfű telepítésének öt lépése
Ebben a cikkben bemutatjuk a műfű telepítésének öt lépését, amelyekkel biztosítható a professzionális végeredmény.
A műfű sikeres telepítésének első és legfontosabb lépése a megfelelő talajelőkészítés. Először távolítsuk el a meglévő növényzetet, gyomokat, esetleg köveket az adott területről. Fontos, hogy a terület teljesen sima legyen, mert a talaj egyenetlenségei a későbbiekben amellett, hogy az esztétikai hatást rontják, a vízelvezetésben is problémákat (például tócsákat) okozhatnak. Miután a terület tiszta, ajánlott a talajt legalább 5-10 cm mélyen homokkal vagy zúzott kőréteggel befedni a jó vízelvezetés érdekében. Legjobb, ha ezt tömörítjük is.
Második lépésben terítsünk geotextíliát a megtisztított és előkészített talajra. Ez az anyag rendkívül fontos szerepet játszik, mivel megakadályozza a gyomok újbóli megjelenését. R hogy az illesztések között ne maradjon rés. Talajtüskékkel rögzítsük úgy, hogy az illesztések között ne maradjon rés.
A műfű általában nagy tekercsekben érkezik, amit méretre kell szabni. A tekercsek szálirányára nagyon ügyeljünk, mert a fűszálaknak ugyanarra kell hajolniuk a természetes hatáshoz. A vágáshoz használjunk éles tapétavágó kést. Győződjünk meg arról, hogy a szélek pontosan követik a terület határait. Inkább hagyjunk néhány centiméter ráhagyást, hogy biztosítsuk a tökéletes illeszkedést.
Ha minden műfűdarab a helyére került, a következő lépés az illesztések precíz rögzítése. Használjunk speciális illesztő szalagot és ragasztót a tekercsek közötti hézagok eltüntetésére. Az illesztést végezzük óvatosan, hogy ne látszódjon a találkozás vonala, és a szálak egybefüggőnek tűnjenek. A széleket is rögzítsük U-alakú tüskékkel vagy szögekkel, hogy a fű stabil maradjon, ne mozdulhasson el használat közben sem.
Az utolsó lépés a fűszálak fellazítása. Mivel a tekercsek összetekerve érkeznek, a szálak lelapultak, ezért egy gereblyével vagy műfűkefével óvatosan fésüljük fel a fűszálakat. Ez nemcsak esztétikai szempontból fontos, hanem járás közben is kényelmesebb lesz. Szórhatunk kvarchomokot is a fűre, ami segít stabilizálni a szálakat és természetesebb érzést ad a felületnek, de ez a legtöbb műfű típusnál már nem szükséges. Ezeket a lépéseket követve tartós és esztétikus végeredményt érhetünk el. Ha egészen biztosra akarunk menni, bízzuk szakemberre a telepítést.